Vývojářům zvyšujeme odměny aktivně!

Téma zvyšování mezd 📈💰

 

Diskuze ohledně zvedání mezd nebyla v našem týmu nikdy tabu. Aby společnost mohla růst, musí růst také lidé v dané společnosti. A s osobním růstem má jít ruku v ruce také zvyšování finančního ohodnocení.

Různé společnosti se staví ke zvyšování finančního ohodnocení různě. Špatným přístupem je korporátní přístup bez individuální péče, kde se snaha a schopnosti vývojáře nepromítají do růstu mzdy, tedy růst mzdy vývojáře je přímo závislý třeba na stanovených rozpočtech korporátů. V zásadě je vždy špatně, když vývojář nemůže osobně ovlivnit růst své mzdy a je pouze pozorovatelem pro něj externích vlivů, které o navýšení jeho mzdy rozhodnou.

 

Jádro pudla 🐩

 

Když jsme se zamýšleli a pozorovali v různých společnostech, které mají vývojové týmy, jak tyto společnosti přistupují ke zvyšování mezd, zjistili jsme, že nejčastějším problémem je nedostatek péče o vývojáře. S péčí se totiž pojí zájem o lidi jako takové. Každý člověk má své silné a slabé stránky a lidé nejsou stejní. Vedení tak musí věnovat čas každému člověku zvlášť, což je nákladné a především náročné pro samotné manažery. Manažeři se tak snaží hledat zkratky, zobecňovat přístup k lidem a stanovovat obecné cíle hromadně, což je v rozporu s individuálním přístupem.

 

Jak na to jdeme v TechFides? 🔍

 

Jsme hrdí na náš tým a vždy děláme maximum pro to, abychom mohli být pro ostatní společnosti vzorem. Věříme, že právě individuální přístup ke členům týmu je klíčem a cestou ke spokojenosti týmu jako celku. Je pro nás velkou výzvou udržet individuální přístup, jak postupně rosteme. Dnes má náš tým přes 20 lidí a každý vývojář v našem týmu ví, co může udělat pro zvýšení svého finančního ohodnocení.

 

Pohled do kuchyně 👀

 

Aby mohlo finanční ohodnocení našich vývojářů růst rychlým tempem, je potřeba aby se jednotliví vývojáři posouvali. Máme vypracovány zvlášť plány pro osobní růst vývojářů pro oblast hard skills a také pro oblast soft skills. Pokud Tě zajímá, jak vzděláváme a posouváme vývojáře, je zde na webu o tomto samostatný článek. Pojďme ale zpět k růstu finančního ohodnocení.

S každým vývojářem máme tedy vypracován plán růstu. Vývojář společně s naším CTO vydefinují oblasti zájmu, ve kterých se chce daný vývojář zlepšit. Kromě těchto oblastí zájmu a konkrétních kroků je předem domluveno také odpovídající zvýšení mzdy a odměn. Například pokud je pro vývojáře zajímavé projít firmou hrazenou certifikací, třeba AWS nebo Azure, tak v případě úspěšné certifikace je vývojáři okamžitě zvednuta mzda o předem dohodnutou částku. Mimochodem u těch certifikací, kromě finanční odměny je pro vývojáře zajímavé, že již v týmu máme absolventy daných kurzů a držitele certifikací, takže je na koho se obrátit, což se hodí 🙂

Aktivně tak pomáháme vývojářům s růstem jejich mzdy. Jednou za rok s vývojářem sestavujeme dohodu o navýšení finančního ohodnocení, která jasně stanovuje kudy se vývojář chce a může posunout a o kolik tím vzroste mzda. Dohoda definuje jasné cíle. Tato dohoda je pak závazná pouze pro vedení, vývojář možností může využít a když využije, okamžitě roste mzda. Čím rychleji pak vývojář roste, tím rychleji pak roste také mzda.

 

Líbí se Ti náš přístup? Přidej se k nám 👋

 

Baví nás kultivovat a zlepšovat pracovní prostředí. Rádi do členů našeho týmu investujeme čas i peníze, víme, že to je cesta k úspěchu celé společnosti. 💪 A pokud je Ti náš přístup sympatický a vývoj Tě baví, dej nám o sobě vědět – můžeme se nezávazně setkat a třeba se nakonec nastoupíš do našeho rozjetého vlaku. V tuto chvíli otevřené pozice nalezneš třeba tady.

Interested in our team?

We would be happy to meet you personally and without obligation, write to us - send us what you can do and what you would like to do with us by email chcidotymu@techfides.cz

You can read more about TechFides in an interview with our founders Vašek a Matouš. Or you might as well take a look at open positions and drop us a line, we'd love to meet you.