Přednášky

Členové našeho týmu se rádi učí novým věcem a jsou hladoví po každé nové technologii. Vzdělávají nejen sami sebe, své nově nabyté vědomosti předávají i ostatním kolegům. Jedná se o dvacetiminutový formát, ve kterém je prostor i pro dotazy a diskuzi. Pro ty, kteří chtějí posouvat své soft skills na vyšší úroveň, zajišťujeme školení prezentačních dovedností.

12. srpna 2022

AdminJS

Jednoduchý admin panel, který podporuje moderní frameworky a ORMS/ODMS.

6. července 2022

Novinky v CSS

Přehled novinek v CSS a jejich podpora prohlížečů, PostCSS a frameworky.

15. června 2022

Top Testing Practices

Tipy k tomu, jak dělat po všech stránkách lepší testy.

25. května 2022

RabbitMQ

Jak vypadá a co nám přináší jedna z nejznámějších implementací frontových systémů? Co je Exchage? Tohle a mnoho dalšího se dozvíte na RabbitMQ přednášce.

30. března 2022

Kafka

Streamování událostí pro každého. Ukládání a zpracování logů všech druhů, MQTT a další zvládne Kafka.

3. března 2022

Grafové databáze

Na téma “relační databáze” jsme toho slyšeli už spoustu. Pojďme se tedy podívat na ne tak úplně tradiční grafové databáze a jakým způsobem s nimi tvořit aplikace.

17. listopadu 2021

Tvorba decentralizovaných aplikací s využitím blockchainu

Na rozdíl od obyčejných aplikací, které mají backend a data uložené na centralizovaném serveru, decentralizované aplikace (DAPPS) využívají blockchain. Přednášce se dozvíš, jak si rozběhnout svůj vlastní blockchain a vytvořit jednoduchou aplikaci.

3. listopadu 2021

Postman

Přednáška o základech Postmana, jeho efektivního využití, napojení na swagger, autentizace apod.

20. října 2021

Evoluce web APIs

Určitě jste viděli titulek jako např.: SOAP is dead alebo REST in peace, long live GraphQL!. Podobné názvy článků se objevují vždy s příchodem nové technologie. Ale jsou pravdivé? Podíváme se tedy, kde je zakopaný pes. Svižně si představíme tyto technologie a jaké problémy řeší.

22. září 2021

GraphQL

Přednáška o základech GraphQL a praktickém využití s moderními technologiemi jako je Nest.js a Vue3. Dozvíte se o best practices v GraphQL, ale i na co si při vývoji dát pozor.

Zaujal tě náš tým?

Tým TechFides má jasné vize a cíle. Přidej se k nám a buď u toho, jak rosteme. Vytvoř společně s námi prostředí, kde se Ti bude dobře pracovat.

Další info o TechFides se dočteš třeba v rozhovoru s našimi zakladateli. Nebo se rovnou podívej na otevřené pozice a napiš nám, rádi Tě poznáme.