Vize a dlouhodobé cíle TechFides

O nás

Profesionalita a vedení týmu 🚀

Primární činností společnosti TechFides je komplexní řešení rozsáhlejších IT projektů. Společnost byla založena v roce 2014 a za dobu svého fungování jsme dokázali rozvinout spolupráci na zajímavých českých i globálních projektech. Jsme jednou z nejrychleji rostoucích technologických společností v České republice, již několikrát jsme se umístili v prestižním žebříčku Deloitte Fast 50. Nyní je TechFides stabilní společností tvořenou zkušeným týmem s kvalitním zázemím s moderním a přátelským prostředím.

Dáváme si záležet, aby byl TechFides zdravým místem, které má smysl. Na tyto atributy má významný vliv způsob vedení celého týmu. Zakladateli týmu jsou Matouš Kutypa a Václav Mičulka, oba srdcem vývojáři a oba plně zodpovědní za vedení týmu jako celku.  Jedním z důležitých úkolů našich zakladatelů je vytvářet kreativní a příjemné pracovní prostředí. Naše vedení považuje za důležité poskytovat jednotlivým členům týmu celý kontext jednotlivých projektů tak, aby každý člen týmu vnímal svou roli a důležitost.

Technologicky jsme odborníci a pracujeme s aktuálními technologiemi. Jsme schopni vytvářet rozsáhlé a komplexní systémy, máme přehled v nastupujících nových technologiích a klientovi dodáváme moderní řešení s důrazem na efektivní a udržitelný vývoj. Na projektech umíme řešit i další oblasti než jen programování - přinášíme vlastní nápady a návrhy na změny - zlepšujeme produkt nad rámec zadání. Jsme uznávaným odborníkem  na složité softwarové řešení a integrace a známým týmem ve vývojářské komunitě.

Rozvoj a vzdělávání v TechFides 🌱

Už od začátku jsme rostli díky rozvoji jednotlivých členů týmu a tento přístup je zkrátka naše krevní skupina.

V rámci sekce vývoje máme zaveden vlastní systém vzdělávání. O tomto tématu jsme napsali samostatný článek. Vytvořili jsme vlastní zkoušky, jejichž složení je nepovinné a motivací pro jejich složení je kromě individuálního posunu také následné navýšení odměn. Kromě interních zkoušek pomáháme členům týmu také s externími certifikacemi například od AWS, Azure, GCP či Kubernetes. Máme také zaveden systém odměňování, o kterém jsme psali detailněji zde.

Pořádáme vývojářské konference a srazy, na kterých předáváme vývojářům z jiných společností naše know-how a zkušenosti. Naši vývojáři mají možnost na těchto konferencích přednášet, a to samozřejmě za bodové i finanční odměny. Kromě těchto akcí pořádáme také interní technologické přednášky v rámci našeho týmu. Jsme zkrátka společností, kde vývoj hraje prim. Naším cílem je TechFides postavit do pozice lídra a opory pro vývojářskou komunitu. 

Naše hodnoty ⚖️

Protože rosteme, tak se spousta věcí mění. Co se však nemění – a dáváme si na to velký pozor – jsou naše hodnoty:

  • Jsme tým - jsme na jedné lodi a můžeme se na sebe navzájem spolehnout. Za pochybení nikdo nikoho nelynčuje, z chyb si ale bereme poučení.

  • Rozum má vždy přednost před nesmyslnými pravidly, procesy a pokyny. Jsme otevření názorům každého a každý hlas v týmu má svou váhu.

  • Jsme profesionálové. Každý z nás rozumí tomu, co dělá, a za kvalitou své práce si stojí. Na každého z nás je spolehnutí, spolehlivost máme nejen v názvu, ale také v krvi.

  • Žijeme technologiemi. Vývoj software nás baví, inspirujeme se navzájem a přispíváme vývojářské komunitě.

  • Jdeme vpřed. Dbáme na to, abychom se posouvali a rostli jako jednotlivci, i jako tým.

Naše vize 🔮

Umíme zaujmout klienty, kteří kladou důraz na kvalitu implementovaných aplikací a naši profesionalitu. 

Posláním TechFides je pomáhat lidem prostřednictvím vývoje software a budovat zajímavé projekty, které posunují společnost vpřed. Jsme spolehlivým technologickým partnerem, který vyřeší veškeré starosti se zajištěním technické stránky projektu. A v neposlední řadě je naším cílem tvořit příjemné pracovní prostředí pro členy týmu. 

Svoboda a zodpovědnost 🤸🏿‍♂️

Tým TechFides se vyznačuje svobodou, se kterou přichází zodpovědnost. Každý člen týmu musí vnímat a rozumět přirozeným mantinelům, které vyplývají ze svěřených úkolů. Zkrátka umět držet domluvené termíny, být spolehlivý a zodpovědný – to jsou vlastnosti, které tvoří zásadní předpoklad pro práci v našem týmu. Členové týmu TechFides mohou pracovat kdy chtějí a odkud chtějí, vždy podle domluvy, píchačky u nás nikdy nebudou. Ke svobodě zde také patří i možnost říci kdykoliv svůj vlastní názor. Nebojíme se a stále jdeme dopředu. 

Tým TechFides má jasné vize a cíle. Přidej se k nám a buď u toho, jak rosteme. Vytvoř společně s námi prostředí, kde se Ti bude dobře pracovat. 

Další info o TechFides se dočteš třeba v článku proč je TechFides tím pravým místem pro vývojáře. Nebo se rovnou podívej na otevřené pozice a napiš nám, rádi Tě poznáme. 

Líbí? Neváhej nám napsat, rádi tě poznáme!